Metoda 6 słoików – Metoda Milionerów

serwis gromadzący promocje bankowe ze szczególnym naciskiem na produkty finansowe. Jeżeli chcesz zmienić rachunek bankowy, ubezpieczyciela, zaciągnąć kredyt lub skorzystać z karty kredytowej itd. to jesteś we właściwym miejscu. Najlepsze promocje bankowe już na Ciebie czekają!

Metoda 6 słoików – Metoda Milionerów

Metoda zarządzania pieniędzmi, którą można zastosować od zaraz i jednocześnie nie ograniczać się finansowo?

T. Harv Eker — milioner, przedsiębiorca i autor wielu książek. W jednej z nich: „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie” opisuje metodę „6 słoików”. Polega ona na tym, że każdy przychód, który otrzymujemy, należy od razu podzielić na tytułowe „6 słoików” lub „6 kont bankowych”. Czyli jeśli zarabiamy na przykład 3000 złotych netto miesięcznie, to w dniu, w którym otrzymujemy wypłatę, dzielimy pieniądze na 6 części i umieszczamy na oddzielnych kontach bankowych lub słoikach (to bardzo ważne!).

Słoik nr 1 – wydatki koniecznie 55%

Pieniądze z tego rachunku lub słoika przeznaczamy na podstawowe miesięczne wydatki, np. na:

 • zakupy spożywcze,
 • czynsz,
 • rachunki za telefon,
 • paliwo do samochodu.

Jeśli oddzielimy koniecznie wydatki od reszty finansów, będziemy mogli skuteczniej panować nad stabilnością finansową i planować przyszłość. A co jeśli nasze obowiązkowe wydatki wynoszą na przykład 80%? Są dwa wyjścia:

1. Redukcja wydatków. Może czas wreszcie rzucić palenie? Lub na przykład zrezygnować z dużego pakietu internetu na telefonie, którego i tak nie zużywasz, znaleźć tańszego operatora kablówki, negocjować czynsz za mieszkanie albo przeprowadzić się do tańszego?

2. Zwiększenie zarobków. Jeśli pracujesz na etacie, sprawdź ile zarabiają osoby, wykonujące tę samą pracę w innych firmach. Jeśli odstajesz od średniej, warto przedyskutować z szefem kwestię podwyżki, a jeżeli decyzja będzie odmowna, dlaczego nie przenieść się do innej firmy? Świetnym pomysłem będzie też rozwinięcie swoich umiejętności zawodowych, za które pracodawca będzie chciał Ci więcej zapłacić. Jeśli masz wolne środki w domowym budżecie albo na lokacie, bardzo dobrym pomysłem będzie ich zainwestowanie. Mogą to być akcje, fundusze inwestycyjne i wiele innych rozwiązań. My polecamy inwestycję w pożyczki społecznościowe, przy umiejętnym inwestowaniu oraz po nabraniu doświadczenia zysk roczny na poziomie 10% będzie standardem.

Najlepiej zastosować obydwa punkty, czyli zredukować wydatki i zwiększyć zarobki. A pozyskane w ten sposób dodatkowe pieniądze zainwestować w wymienione wyżej aktywa lub spróbować rozkręcić własny biznes.

Słoik nr 2 – nieprzewidziane wydatki 15%

Pieniądze z tego słoika przeznaczamy na finansowe niespodzianki, takie jak zepsute auto czy zapłacenie mandatu. Dzięki temu zyskujemy bufor bezpieczeństwa i nie musimy się obawiać wpadnięcia w tarapaty finansowe. Dzięki temu będziesz mógł zrezygnować z sięgania po pożyczki. Jeśli nie wydasz tych pieniędzy w ciągu miesiąca, tylko zostawisz je na koncie, to po pewnym czasie będziesz mógł uzbierać na przykład na remont mieszkania lub nowe auto.

Słoik nr 3 – rozrywka 10%

To jest najprzyjemniejsza część planowania domowego budżetu, czyli wydawanie pieniędzy na przyjemności. Żeby zachować równowagę i czuć się dobrze oszczędzając, 10% swoich miesięcznych dochodów przeznaczaj na rozrywkę, luksusy i inne wydatki, na które zwykle nie mógłbyś sobie pozwolić. Może to być impreza, drogie ubranie lub relaksujący masaż. Pamiętaj jednak o najważniejszej zasadzie! To konto do końca każdego miesiąca musi być puste. To bardzo ważne, żeby zachować równowagę w oszczędzaniu i wydawaniu.

Słoik nr 4 – edukacja 5%

Tak jak nazwa wskazuje, pieniądze z tego słoika mają nam pomóc zwiększyć nasze wykształcenie i przybliżyć nas do realizacji własnych celów. Jak mówi powiedzenie „albo się rozwijasz, albo się zwijasz”. Te 5% można wydać na różnego rodzaju rozwijające książki, kursy zawodowe lub specjalistyczne, które zwiększą nasze zarobki bądź przyspieszą awans w pracy. Dzięki temu będziesz zawsze o krok przed innymi, którzy na swoją edukację nie wydają nawet złotówki, a niestety tak postępuje zdecydowana większość osób.

Słoik nr 5 – inwestycje długoterminowe 10%

Te pieniądze powinniśmy pomnażać z miesiąca na miesiąc, tak żeby co miesiąc, dokładając kolejne „cegiełki”, utworzyć samonapędzającą się kulę śnieżną, która zapewni nam bezpieczeństwo, a może nawet wcześniejsze przejście na emeryturę. Jak pewnie już wiesz, ZUS nie zapewni nam świetlanej przyszłości. Warto więc samodzielnie pomyśleć o swojej przyszłości. Może wreszcie czas na otworzenie własnego biznesu? Nikt za nas tego nie zrobi. Jeśli interesuje nas coś innego, bezpieczną opcją będzie lokata. Jednak 2-3% zysku w skali roku dla większości osób nie będzie zadowalające. My polecamy inwestycje w pożyczki, jednak warte uwagi są jeszcze różnego rodzaju fundusze, obligacje oraz giełda.

Słoik nr 6 – pomoc innym 5%

„To, co dajesz światu, wraca do Ciebie”. Oto maksyma, która sprawdza się w życiu – jednak wciąż stosuje ją zbyt mało osób. Dzięki temu, że będziesz 5% miesięcznie oddawać potrzebującym, będziesz mógł poczuć się naprawdę bogaty. Nie wspominając już o rewelacyjnym uczuciu, kiedy pomogliśmy komuś potrzebującemu.

Nasza propozycja !!!

Alior Bank >>> zakładam konto! <<<
Getin Bank >>> zakładam konto! <<<
Bank Millennium >>> zakładam konto! <<<
mBank >>> zakładam konto! <<<
BNP Paribas Bank Polski >>> zakładam konto! <<<
Bank Pekao >>> zakładam konto <<<
PKO Bank Polski >>> zakładam konto <<< 
Santander Consumer Bank >>> zakładam konto <<<
ING Bank Śląski >>> zakładam konto <<<

 

7 komentarzy

 1. Tomcio pisze:

  Wiele razy słyszałem o tej metodzie, jednak nie wdziałem jak to działa i jak to zrobić .
  Proponowane konta? Polecam – premia od banku za spełnienie kilku warunków !!!!

 2. Teresa Kamińska pisze:

  Postanowiłam przetestować tą metodę.
  Najlepsze że, za proponowane konta bank chce mi jeszcze zapłacić
  Polecam TanieFinanse

 3. Julia Bystry pisze:

  Wypróbuje tą metodę u siebie

 4. Pani Halinka pisze:

  Staram się dzielić emeryturę na części i oszczędzań a aktualne leki zamieniłam na tańsze

 5. dr. Edward pisze:

  metoda znana od lat, jednak świetnie przedstawiana i te proponowane banki
  super

 6. Heniek pisze:

  Polecam !!!

 7. Ola Babińsk pisze:

  Polecam metodę wraz z proponowanymi kontami …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *