Pożyczka a kredyt różnice i podobieństwa

serwis gromadzący promocje bankowe ze szczególnym naciskiem na produkty finansowe. Jeżeli chcesz zmienić rachunek bankowy, ubezpieczyciela, zaciągnąć kredyt lub skorzystać z karty kredytowej itd. to jesteś we właściwym miejscu. Najlepsze promocje bankowe już na Ciebie czekają!

Pożyczka a kredyt różnice i podobieństwa

 

Pożyczka a kredyt różnice i podobieństwa

Obecnie rynek finansowy oferuje wiele możliwości, dzięki którym możesz pożyczyć pieniądze. Do najpopularniejszych niewątpliwie nadal należą kredyty i pożyczki. Potrzebujesz gotówki i nie wiesz na którą opcję się zdecydować? Sprawdź co je wyróżnia.

 

Kredyt

Kredyt jest zawsze udzielany przez banki. Aby go otrzymać musisz posiadać zdolność kredytową, zazwyczaj wynikającą posiadanych przez ciebie dochodów. Na jej podstawie również ustala się maksymalną kwotę jaką możesz uzyskać. Między tobą a instytucją finansową musi zostać sporządzona pisemna umowa, która określa kwotę, którą pożyczasz, termin jej spłaty, oprocentowanie i jego ewentualne zmiany oraz wysokość prowizji. Ważnym czynnikiem wyróżniającym kredyt jest także to, że aby go uzyskać musisz podać cel, na który zamierzasz go wykorzystać. Wszystkie te zasady reguluje ustawa o kredycie konsumenckim.

Pożyczka

Pożyczka jest nieco bardziej złożonym pojęciem. Wcale nie musi też dotyczyć pieniędzy. Co więcej pożyczka do 500 zł nie musi być udzielana na drodze podpisania umowy. W przypadku większych kwot także nie ma konieczności sporządzania pisemnej umowy. Większość pożyczek możesz wziąć w bardzo szybki i prosty sposób przez Internet. Nie musi być również udzielana wyłącznie przez instytucje finansowe, ale może np. przez osobę fizyczną. Aby wziąć pożyczkę nie musisz udowadniać, że posiadasz zdolność do jej spłacenia. Nie musisz również informować, na jaki cel zamierzasz ją wykorzystać, jest ona tylko i wyłącznie już twoją własnością. Z pożyczką nie muszą się wiązać także odsetki i prowizje. Są one kwestią indywidualną, ustalaną z pożyczkodawcą. Inna niż w przypadku kredytu jest także regulacja prawna, gdyż zasady udzielania pożyczek zapisane są  w kodeksie cywilnym, a nie w prawie bankowym.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat udzielania pożyczek? Zajrzyj na naszą stronę TanieFinanse.pl , sprawdź naszą ofertę lub skonsultuj się z doradcą. Chętnie odpowie na każde pytanie.

 

Jedna odpowiedź

  1. Tomcio pisze:

    Myślałem, że to jeden… *** Człowiek się uczy, całe swoje życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *